יום שני, 27 באוגוסט 2012

עוזבים את זלצבורג וטועמים מעט תרבות בווינה

הבוקר עזבנו את חבל זלצבורג (בי בי), ובגלל שאתמול הבטחנו לקטנצ'יק מגלשות אלפיניות אבל לא הספקנו, החלטנו לעבור שם בדרכנו לווינה. אלו המגלשות האלפיניות הארוכות באוסטריה ונמצאות בעיירה Abtenau - מדובר בירידה של 2 ק"מ, והנאה לרוב, כפי שמיד תראו:

 
918 0061 from Dael Shalev on Vimeo.

העניין הוא שבדרך כלל זה כלול בכרטיס זלצבורג, אבל התוקף של הכרטיס שלנו פקע אמש (זה לשישה ימים), אז שילמנו 24 יורו לכרטיס משפחתי, לעליה ברכבלון וגלישה מטה במסלול שלוקח 4 דקות בול. יקר אבל כבר הבטחנו לילד...
האמת, נחמד, לא יותר ולא פחות. עדיף לכם לנצל אותו במסגרת כרטיס זלצבורג כמובן...
היתרון הנוסף הוא במשטח טרמפולינות למטה, שם הילדים הרקיעו שחקים (והמבוגרים ניסו אבל נפלו על התחת)
נראה אתכם

משם המשכנו עוד 20 דקות נסיעה ועצרנו לאכול ארוחת צהרים בפינת חמד אמיתית - על שפת אגם בעיירונת הציורית Hallstat. הנסיעה אל העיירה החזירה אותנו למראות האגמים של איטליה - הרים תלולים נופלים אל אגם רומנטי.
זו היתה יופי של הפסקה לחידוש הכוחות בדרך לוינה.


לוינה אכן הגענו שלוש שעות נסיעה מאוחר יותר. שכרנו לנו דירה יפה, מעוצבת ומדוגמת של רווקה מקומית חובבת וינטאז', כך נראה, דרך אתר Airbnb. לא רחוק ממרכז העיר ועל נתיבי תחבורה ציבורית.
לא אני צילמתי, אבל ככה בדיוק הדירה אכן נראית
התמקמנו, פרקנו מזוודות, ויצאנו לדרך 'חת ושתיים, לכיכר המוזיאונים. שם נכנסנו עם הילדים לראות תערוכת Pop art from the sixties של התפתחות הפופ-ארט, ב MUMOK והילדים, יאמר לזכותם, נהנו כמעט כמונו.
בסופו של יום כבר היה די מאוחר אז כל המוזיאונים (כמו כל דבר באוסטריה) נסגרו.

שורה תחתונה: וינה יפה ואירופאית כמצופה, אבל לא כדאי להתקרב עם רכב (חניה עולה 2 יורו לשעה מינימום, ופקקים כל הדרך) אז ממחר אנחנו בונים על תחבורה ציבורית.
מחר עוד קצת תרבות, פארקים ונזרום כבר. נראה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה