יום שלישי, 21 באוגוסט 2012

זלצבורג (דמיינו כנורות ברקע. משהו של מוצארט)

בבוקר מיד קנינו את "זלצבורג כארד". התלבטנו אם כדאי להשקיע 136 יורו למשפחה, אבל זו הסתברה כקנייה מוצלחת ביותר שמשדרגת מיד את הטיול! מדובר בכרטיס מוזהב, אה-לה-ישראכארד זהב, שמקנה כניסה חופשית ל 190 אתרים ברחבי חבל זלצבורג. מה שהופך את הקניה לכדאית ביותר היא העובדה שמרגע שכרטיס אצלך בכיס - לא עושים יותר חשבון ומנצלים כל רכבל וכל מוזיאון או פינת חמד, גם אם זה רק לחצי שעה. נשמע מלחיץ? תיכף תגלו כמה.
נסענו לעיר הפלך זלצבורג, שבזכות מוצארט, בנה יקירה, מתהדרת בעשרות חנויות שיודעות למכור רק עיגולי שוקלד שאיזה יזם פעם החליט שקוראים להם מוצארטים. הברקה שווקית ואסון קולינרי.
זלצבורג האמת היא פנינה של ממש, עם קיר סלע ענק וחצוב, שבזכות כרטיס זלצבורג שלנו חסכנו יורו ועלינו לתצפית במעלית. שם אכלנו (כמובן) ואחרי סיבוב על החומה העתיקה (באמת יפה), ירדנו לעיר העתיקה.

המדרחוב הומה מפה לפה והיה חם ביותר ("לא סגרנו על קיץ אירופאי?" שאלו הילדים), אבל אוירה של פעם ותחושת בארוק ורומנטיקה מכל פינה. נכנסנו לביתו של מוצארט (כי חינם עם הכרטיס - מעתה נאמר ח.ע.כ) והאמת שהיה יפה ונחמד. משם הלכנו לנהר לשייט על הזאלצך, הנהר שהקנה לעיר את שמה. בחיים לא היינו עושים כזה שייט, אבל היה חינם, לא נלך? אז הלכנו רק כדי שנוכל לספר לכם לא ללכת. זה 40 דקות מיותרות ומעפנות, ובעיקר כי הקברניט הבטיח "הפתעה מיוחדת" בסוף השייט, רק כדי שנגלה שההפתעה היא סיבובים במקום של הספינה לצלילי מוסיקת ואלס. אלוהים איזה קיטש.
קפטן סטובינג, עלאק
הבאסה העיקרית היתה שכדי להספיק לשייט שיוצא כל שעה עגולה, הזדרזנו יותר מדי לסיים במוזיאון הטבע (החינם עם הכרטיס), שהוא פשוט מוצלח ויפה. יש שם אקווריומים ויש קצת דינוזאורים אבל יש קומת חלל נהדרת ועוד שפע דברים שלא הספקנו בגלל השייט. בדיעבד כמובן שהיינו מוותרים על הסירה ונשארים עם התרבות.
לא נורא.
היה כבר ארבע וחצי ונסענו לדרומה של העיר לעלות ברכבל לתצפית על העיר. ברכבל קיפצנו מהנאה ולמעלה היה מקסים ונעים (בכל זאת גבוה שם למעלה, אבל לא קר) ושם ערכנו לנו ארוחת ערב-צהרים מאוחרת בנוף קדומים בראשיתי.


כאן באוסטריה כמעט כל המתקנים והמקומות נסגרים בחמש-שש, אז אחרי הרכבל שהקרון האחרון שלו יורד בחמש וחצי, במקום לחזור לדירה נסענו שני קילומטרים לטירת הולבורן. שם הטירה כבר היתה סגורה (ידענו מראש), אבל יש לה גנים נפלאים ששווה לבוא במיוחד, ויש סיור ח.ע.כ. במזרקות המים של הטירה. הסיור יצא ב19:00, אז היתה לנו שעה נהדרת להשתובב בגנים המפורסמים ולנוח קצת.
כאן בדיוק צילמו את צלילי המוסיקה

רוגע בגנים

הסיור עצמו היה מרהיב ומעל לציפיות. מדובר בהפתעות מים נסתרות בנות 400 שנה שהברון המקומי אז החליט לשעשע בהן את אורחיו ואת עצמו ולשם כך שכר מהנדסי מים שהפליאו לעשות מכניקה ובובות נעות על בסיס מים, וכולן עובדות היום בדיוק באותו האופן. בגלל שהיה חם, כולנו נהננו מאוד להרטב ולצחוק ולשמוח. המדריך עצמו היה סיני או יפני ודיבר גרמנית אנגלית ואטלקית לסירוגין, ובשום דבר הוא לא נשמע טבעי.

יבשים בהתחלה
שמחים באמצע

רטובים בסוף

חזרנו לדירה מאוחר כדי להתמוטט לפני שהספקנו לספור עד עשר.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה