יום ראשון, 19 באוגוסט 2012

אוסטריה ירוקה יותר וכמה פרטים טכנים

אחרי שכתבנו בלוג על הרפתקאותינו בפריז, ואחרי שסיפרנו על קורותינובאגמים האיטלקיים ובאלפים הצרפתיים, אנו יוצאים לעוד קיץ של אויר הרים, והפעם באוסטריה.


נחתנו בוינה ביום ראשון בבוקר, ה 19 לאוגוסט, לחופשה של עשרה ימים בארצם של פרנץ יוזף, הרצל ומוצארט. מהשדה לקחנו את האוטו (פאסאט דיזל חסכונית להפליא - 1200 ק"מ למיכל דלק), והפלגנו לדרכנו בכביש המהיר לכוון חבל זלצבורג, לעיירה Wagrain. אפשר לנחות גם במינכן ואז הנסיעה קצרה הרבה יותר, אבל אנחנו גילינו שאם מזמינים כרטיס מוינה וחוזרים אחרי פתיחת שנת הלימודים, מחירי הטיסות צונחים וסגרנו בפחות מ 400 דולר כרטיס בטיסה סדירה של Austrian Airlines
כבר ביום הראשון, בדרך, גילינו ארבעה דברים:
1. באוסטריה כל הסופרים והחנויות סגורים בימי ראשון, אז אין לנו מה לאכול חוץ ממה שדחפנו לתיק עוד בארץ.
2. באוסטריה יש עוד 500 גוונים יותר עמוקים של ירוק
3. ברגע שיוצאים לטיול, תמיד רעבים, מה שהפך את סעיף 1 לאתגר.
4. חם כאן לאללה

הנסיעה אינה קצרה וחשבנו לעשות בדרך עצירות אבל בסוף העייפות הכריעה לטובת נסיעה מהירה וחסכונית לWagrain, שם קיבלנו דירה שלא יכולה להיות נקייה יותר, אבל שהיא גם מעט מנוכרת בהתאם. מבריק מדי ובלי שום סימנים שמישהו אי פעם גר כאן לפנינו. מאידך, הכל חדיש ומצוחצח. 100 מטר מהדירה יש פארק מים נחמד וקיבלנו כרטיסים חינם והיה סיום נהדר ליום: מגלשות מים, בריכה מחוממת, מדשאות ורק בהמשך גילינו שזה פארק מים דרדלה בהשוואה לסטייל שיש כאן בחלק מהמקומות. מכל מקום. הילדים צנחו ממוטטים וביום שני קמנו לבוקר חדש.

מים וחבלים הם שני מאפיינים של אוסטריה.
לעשות שטויות זה מאפיין של המשפחה שלנו.

תגובה 1:

  1. שלום לכם, כייף של תאור וכייף של טיול.
    אפשר לקבל את כתובת הדירה?
    קישור?
    תודה רבה

    השבמחק